Výměna výtahu v bytovém domě v Ostravě

Výtahy

Nic nevydrží věčně, a to platí i pro výtahy. Náš tým se tak pustil do výměny výtahu z roku 1931 v bytovém domě v Ostravě na ulici Českobratrská. Obyvatelé šestipatrové budovy si však nemusí zvykat na jiný design – nový výtah jsme přizpůsobili vzhledu toho původního. V článku se dozvíte, jak realizace tentokrát probíhala. Nový osobní výtah má automatické dveře a opláštění z tahokovu.

Nový výtah ve staronovém kabátě 

Výměna osobního výtahu v bytovém domě zahrnovala také nové opláštění výtahové kabiny. Jedním z hlavních požadavků této realizaci bylo přiblížit se původní podobě výtahu z roku 1931, jehož výtahová šachta měla opláštění z pletiva, a zachovat dostatečnou prosvětlenost prostoru schodiště. 

Jako nový materiál jsme tedy zvolili tahokov, což je kovová mřížovina, která vypadá podobně jako pletivo. Využívá se především ve stavebnictví, ale také jako designový prvek. Kromě toho zajišťuje v chodbě dostatek světla. 

Výzvy, které na nás čekaly

Ať už se jedná o autovýtah, požární výtah nebo nákladní výtah, každá zakázka je specifická a ne vždy jde vše od začátku do konce hladce.  Pokud jde o opláštění výtahové šachty s použitím tahokovu, pracovníci provádějící montáž neměli s tímto materiálem mnoho zkušeností, což by za jiných okolností mohlo stavební práce zdržet. Naše společnost však před každou realizací věnuje čas důkladné přípravě, a tak v překážkách nespatřujeme problém, ale výzvu.

Vypořádat jsme se museli také s nestandardní velikostí výtahu, který je poměrně široký, ale málo hluboký vzhledem k velikosti schodiště. Nakonec jsme ale vše zvládli včas především díky profesionalitě našeho týmuOpláštění s použitím tahokovu zajišťuje na schodišti spoustu světla a připomíná pletivo původního výtahu z roku 1931.

Komfortně s bezbariérovým přístupem a nouzovým režimem

Nový výtah s automatickými dveřmi má nosnost 630 kg a pojme až 8 osob. Díky digitálnímu displeji mají cestující přehled o tom, v jakém patře se zrovna nachází. Obyvatelé domu si tak užijí pohodlnou jízdu až do šestého patra

Zakázku na výměnu výtahu v bytovém domě jsme získali ve výběrovém řízení, začali jsme na ní pracovat během ledna 2022 a veškeré práce byly hotovy zhruba za 2 měsíce

Nový výtah nabízí komfortní bezbariérový přístup a splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní předpisy. Samozřejmostí je nouzový režim, který v případě výpadku proudu bezpečně dopraví cestující k východu z budovy.Vnitřek nového výtahu se zrcadlem a digitálním displejem.


Zaujala vás naše realizace osobního výtahu, nebo přemýšlíte o vybudování nového či rekonstrukci stávajícího výtahu ve vaší budově? Neváhejte a kontaktujte náš tým profesionálů, kteří s vámi ochotně proberou možnosti a doporučí to nejvhodnější řešení pro váš dům. 

Zdroj fotografií: Beta Control