Kdo jsme

Pohoda ve vašem domě je naším posláním už od roku 1994. Máme pro vás ideální řešení na míru při realizaci výtahů i zabezpečení osob. Jsme vám blízko a na čem se domluvíme, to platí.

Náš oborový záběr

Začali jsme už v roce 1994 vývojem elektronických řídicích systémů a naše bohaté know-how uplatňujeme v řadě oblastí. Od výtahů přes zabezpečení celého domu až po čerpací stanice pohonných hmot.

Máme stabilní tým specialistů, kteří jsou schopni řešit nejsložitější problémy a pružně reagovat na individuální potřeby zákazníků. Naše řešení najdete v řadě světových destinací, mezi naše klienty patří renomované firmy z celého světa. Rádi najdeme řešení i pro výzvy, kterým čelíte v moderním světě vy.

Naše historie

1994
1995
1996
2001
2006
2008
2018
2020
2022
1994

Vznik společnosti

Výchozím zaměřením založené společnosti je vývoj, výroba a dodávky elektronických řídicích a komunikačních systémů na zakázku.

1995

Založení programu čerpací stanice - počítadla pro Adast

Uzavíráme smlouvu na dodávky prototypů námi vyvinutých elektronických počítadel pro výdejní stojany pohonných látek.

1996

Založení programu Výtahy – řídicí systém výtahu 931

Zahajujeme rekonstrukce výtahů a nahrazujeme reléové výtahové systémy vlastními sofistikovanými elektronickými systémy podle nových předpisů a norem.

2001

Založení programu Řízení dveří dopravních prostředků

Vyvíjíme elektronický systém pro řízení dveří dopravních prostředků a v roce 2002 ho začínáme spolu s dalšími typy systémů sériově vyrábět a prodávat.

2006

První dodávka a montáž výtahu

Chybí nám partner, na jehož výtazích bychom testovali a zdokonalovali funkce našeho řídicího systému. Tak jsme si řekli, proč nepostavit náš vlastní výtah?

2008

Založení pobočky Beta Control SK

V oblasti výtahů brzy dosahujeme silného postavení a začínáme se rozrůstat také na Slovensku.

2018

Dosaženo 500 rekonstrukcí a dodávek nových výtahů

Důkazem, že naše výtahy jsou mezi zákazníky vysoce ceněny, je dosažená meta 500 dodaných/zrekonstruovaných výtahů.

2020

Akvizice společnosti AZ Výtahy ČR

Po dlouholeté úspěšné obchodní spolupráci s firmou AZ Výtahy ČR uzavíráme s původním majitelem dohodu o jejím odkoupení.

2022

Akvizice společnosti VERTIK výtahy s.r.o.

Po dlouholeté úspěšné obchodní spolupráci s firmou VERTIK výtahy s.r.o. uzavíráme s původním majitelem dohodu o jejím odkoupení.

Bezpečný dům – tento systém s integrovanými funkcemi, jenž z hlediska zabezpečení osobních či komerčních objektů uspokojí i velmi náročné klienty, vznikl v rámci přípravy projektu pro čerpání dotací. Systém Bezpečný dům nabízí speciální produkty, jako jsou např. kouřová čidla či přivolání pomoci pro pohybově omezené spoluobčany.


Přestože jsme se v průběhu let snažili rozvíjet do více oblastí, postupně jsme si uvědomili, že je potřeba soustředit síly do pečlivě vybraných oblastí. Těmi jsou nyní výtahy, bezpečný dům, elektronika pro čerpací stanice pohonných hmot a zakázkový vývoj internetových serverových aplikací, řídicích aplikací pro OS Windows a Linux, bezdrátových komunikací a GSM aplikací.

Naším prvořadým úsilím dodnes zůstává hledání kvalitního inovativního řešení, které zpravidla přesahuje prvotní zadání, a maximální snaha vyjít vstříc potřebám klienta. Všechny tyto nadstandardní inovace reprezentuje sekce Chytré řešení. 

Servisní centra Beta Control

Máme servisní centra v Brně, Ostravě a Bratislavě. V jednotlivých regionech máme partnery proškolené na naše systémy a díky tomu jsme schopni operativně zaručit prvotřídní servis výtahů a prvků Bezpečného domu v maximálním rozsahu a nekompromisní kvalitě po celém území ČR.

Novinky

Co děláme

Stáhněte si naše certifikáty ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.

Slovo našich zaměstnanců

testimonial-quote
Miloslav Tocháček
vedoucí dodávek výtahů

V BC pracuji 17 let a za tu dobu jsem měl příležitost podílet se na stovkách realizovaných zakázek. Pozice vedoucího dodávek výtahů zahrnuje různorodé činnosti, které mě neustále posouvají profesně kupředu, a i když jsou to někdy skutečné výzvy a žádný den není stejný, tak mě práce v Betě baví. Cením si stabilního prostředí tradiční české firmy a jistoty, že se mohu spolehnout na své kolegy i vedení společnosti.

testimonial-quote
Marie Čejka
dispečer servisu výtahů

Beta Control s.r.o… kdo to je, co je to za firmu, čím se zabývá? Před pár lety jsem se takto ptala, když jsem šla na výběrové řízení. Dnes jsem součástí této velké a prosperující firmy a věřím, že jsem pro ni přínosem. A co se mi na ní líbí? Prakticky všechno: moderní a neustále se vyvíjející technologie, výborní a vstřícní kolegové, objektivní vedení. Po pár letech práce v této firmě mohu s jistotou říci, že se splnila má očekávání.

Pohodlné inovace – maximální komfort komplexních řešení

Bohaté oborové know-how od roku 1994

Řešení na míru – otevřený a férový přístup

100% česká firma s vlastním vývojem a výrobou

Tradice spokojených zákazníků, renomovaná klientela

Spolehlivé a chytré technologické řešení

Cca 750 realizovaných výtahů

Operace financované za podpory EU:

Název projektu: Prezentace firmy Beta Control s.r.o. v zahraničí v letech 2018 - 2020

Registrační číslo projektu: CZ.01.2.111/0.0/0.0/18_167/0013603

Cíl projektu:

Prostřednictvím v projektu navržených výstav chceme upevnit naší situaci na trzích EU a proniknout na trhy v USA a Kanadě. Cílem je rozšířit portfolio našich zákazníků o menší výrobce výdejních stojanů alternativních paliv (především LPG, CNG, LNG) a výrobce stojanů na kapalinu do ostřikovačů.


Název projektu: Rekuperace Eskalátoru v rámci jeho Modernizace efektivně využívající bezpečnostní prvky SIL

Registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024939

Cíl projektu:

Cílem projektu je definovat modernizační balíček pro elektrovybavení eskalátorů, ve kterém je využito zapojení bezpečnostních prvků v dolní části eskalátoru s cílem minimalizovat kabelové propojení s horní částí eskalátoru.


Název projektu: Elmesy Aplikace II

Registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_176/0015649

Cíl projektu:

Cílem projektu je vývoj a výzkum nového řešení elektromechanické plošiny u hromadné přepravy osob.


Název projektu: Beta Control - Inovační Vouchery

Registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_358/0028174

Cíl projektu:

Cílem projektu je služba - stanovení metody a způsobu integrace datových zdrojů informačních systémů a ostatních datových zdrojů jednotlivých firem, vývoj jednotné aplikace k vizualizaci a správě holdingového přehledu, příprava a oživení kontejneru pro běh aplikace, testování a oživení SW.


Název projektu: Centrum sdílených služeb správy zákaznických informačních systémů

Registrační číslo projektu: CZ.01.4.04/0.0/18_232/0018215

Cíl projektu:

Cílem projektu je vybudování Centra sdílených služeb (zajištění odpovědnosti za správu informačních systémů zákazníka, správy, monitoringu a dohled nad zákaznickými systémy, efektivní řízení vzdáleného zásahu a údržby).