Pomáháme dětem s autismem

Aktualita
1. dubna 2022

Věděli jste, že 2. duben je Světový den autismu?

 

Autismus je často nazýván nemocí 21. století. Do povědomí veřejnosti se autismus dostal především díky čtyřem Oskarům, které získal slavný film Barryho Levinsona. Jeho Rain Man v podání Dustina Hoffmana okamžitě získal sympatie v celém světě a zároveň trochu chybně připsal lidem postiženým tímto syndromem až nadpřirozené schopnosti. Pasoval je na geniální jedince, kteří dokážou v mžiku spočítat párátka spadlá na zem nebo odříkat zpaměti celý telefonní seznam.

 

U většiny autistů zápory vývoje nejsou vyvažovány žádnými klady nebo talentem a boj s touto poruchou bývá dlouhý, úporný a zdaleka ne vždy úspěšný. Hlavní a prokazatelně účinná léčba spočívá ve speciální péči, která řeší nefunkční emoce, pomáhá handicapovaným korigovat chování vůči okolnímu světu a naučit se s ním komunikovat.

 

Protože naší společnosti není sociální cítění cizí, chceme pomáhat a inspirovat další firmy a jednotlivce, rozhodli jsme se stát se sponzorem a finančně podpořit bezpečnou dopravu dětí z Autistické školy Brno.