Výtahy Brno-Rekonstrukce osobního výtahu v bytovém domě na ulici Voroněžská 1

Výtahy

Čtrnáctipatrový panelák uprostřed brněnského sídliště v městské části Žabovřesky a v něm výtah, který bylo potřeba vyměnit. Také máte v domě starý výtah, který už nemusí splňovat bezpečnostní požadavky? A jak dopadla námi provedená rekonstrukce výtahu v domě na ulici Voroněžská?Rekonstrukce výtahu zahrnovala několik klíčových úprav

Při rekonstrukci výtahu zpravidla využijeme existenci zděné šachty. Odpadá tak její výstavba. Ušetří to hodně stavebních prací, nemalé finanční náklady a zkrátí se tak doba celé rekonstrukce. To však neznamená, že se šachta nemusí nejdříve zrenovovat a upravit.Do takto připravené šachty jsme vsadili kabinu z broušené nerezové oceli. Kabinu jsme vybavili zrcadlem, madlem, moderními ovládacími prvky a automatickými teleskopickými dveřmi, které jsme navíc na přání objednatele rozšířili z původních 800 mm na 900 mm. Rozšíření dveřního otvoru do výtahu usnadní cestování invalidním osobám nebo osobám s kočárkem, případně s objemnějším zavazadlem.
Určitě stojí za zmínku to, že jsme u tohoto výtahu nahradili původní strojovnové řešení modernějším bezstrojovnovým. Původní strojovna výtahu se nacházela na střeše budovy v horním podlaží. Nově jsme výtahový rozvaděč umístili do rámu šachetních dveří v nejvyšší stanici domu. Takové řešení bude jistě efektivní také z hlediska přístupu pro údržbu a servis. Domu se také odlehčila podlaha původní strojovny a snížilo se tak zatížení horního podlaží.


Protože se v domě objevil problém s prostupem podzemní vody do prostoru výtahové šachty, chtěli jsme eliminovat riziko dalšího zatopení a předejít případnému poškození výtahu. Instalovali jsme tedy do výtahové prohlubně náš výrobek-bezdrátové protizáplavové čidlo. V případě záplavy čidlo rychle detekuje výskyt vody v prohlubni a ihned poté rozešle varovnou SMS na přednastavená telefonní čísla, díky čemuž minimalizuje škody způsobené zatopením.

Spokojenost zákazníka

Společenství vlastníků domu Voroněžská nás pro rekonstrukci výtahu samo poptalo. V minulosti jsme zde již realizovali přístupový systém do domu na čipy a instalovali několik kamer do společných prostor domu. V brzké době bude umístěna kamera také do výtahu.
Celou rekonstrukci výtahu jsme zvládli dokončit během 7 týdnů. Výtah obsluhuje 14 stanic, má nosnost 1200 kg.


Zaujala vás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.Zdroj fotografií: Beta Control