Rekonstrukce výtahu na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1

Výtahy

Máme rádi výzvy, takže když jsme získali zakázku ve výběrovém řízení na rekonstrukci výtahu na VUT, v budově Fakulty informačních technologií, věděli jsme, že tohle bude jednoznačně zajímavá zkušenost.


Jak probíhala realizace výtahu


V zadání této zakázky se objevilo hned několik požadavků, které nový výtah musel splňovat. K těm standardním jako jsou například nerezová kabina a automatické dveře se přidaly také požadavky na to, aby byl výtah průchozí, tzn. že umožňuje otevírání z obou stran. Výtah musel splňovat podmínky invalidního výtahu, ovládací prvky musely být vybaveny Braillovým písmem a provoz výtahu byl podmíněn přiložením přístupové karty, vydané přímo fakultou.


Výzva při stavbě výtahu


Už při zaměřování výtahu na místě nám bylo jasné, že tato zakázka pro nás bude jistě zajímavou zkušeností. V prvním podlaží jsme se museli popasovat s vsazením zárubní šachetních dveří do zděného oblouku a jako bonus nás čekalo napojení výtahu a jeho ovládání na stávající univerzitní systém. 


Hotový výtah v rekordním čase


Jelikož jsme se smluvně zavázali, že celá realizace včetně všech stavebních prací bude hotová za 4 týdny, ve zkouškovém období, kdy je na fakultě nejméně studentů, věděli jsme, že nás nic nesmí překvapit. Toto jsme schopni mít pod kontrolou díky precizní projekční přípravě, letitým zkušenostem a v tomto případě také hrála velkou roli týmová práce s našimi montéry, kteří se leckdy potýkají s velkými výzvami při práci.


Zaujala vás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním. 

 

Zdroj fotografií: Beta Control