Výtahy Přerov-Rekonstrukce osobonákladního výtahu v budově České pošty v Přerově, na ulici Kratochvílova

Výtahy

Výměna hydraulického výtahu může být nezbytná hned z několika důvodů, včetně zastarání zařízení, častých poruch, zvýšení nároků na bezpečnost nebo energetickou efektivitu či pro zlepšení estetiky a komfortu uživatelů.


Jedna z našich posledních realizací se týkala výměny hydraulického výtahu v budově České pošty v Přerově. Starý výtah byl odstaven mimo provoz a už zde nebyl zájem investovat nemalé peníze do koupě náhradních dílů za účelem oprav starého zařízení.Výtah byl osobonákladní, což je speciální typ výtahu, který je navržen tak, aby bezpečně přepravoval jak osoby, tak náklad. Tento typ výtahu kombinuje vlastnosti komfortní kabiny pro jeho uživatele a zároveň robustnost a odolnost nákladního výtahu, který je určen k přepravě těžkých nebo objemných materiálů. Osobonákladní výtahy mají obvykle vyšší nosnost než standardní osobní výtahy. Toto konkrétní zakázka se týkala výtahu o nosnosti 1150 kg.


Původní výtah jsme demontovali včetně dveří a vybavení strojovny a postupně každou část nahradili novým zařízením. Kabinu výtahu jsme vybavili nárazovými lištami. Zděnou šachtu jsme zachovali. Nový výtah je také hydraulický o stejné nosnosti, velikosti a rychlosti jako ten původní. Toto řešení eliminovalo velkou část dalších stavebních prací a přizpůsobilo se co nejvíce stávajícímu stavu.Výtah je specifický tím, že je průchozí s otevřením dveří 90 stupňů a je tak ideálním řešením pro komplexní logistické operace, kde je na potřeba efektivní přístup z různých směrů, např. z rampy přímo do exteriérů budovy a na jiných patrech na opačnou stranu. Tento design umožňuje snadnou manipulaci s nákladem a jeho manévrováním v omezených prostorech.


Zaujala vás naše realizace výtahů v Přerově, Brně, Ostravě, Bratislavě a okolí? Přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.

Zdroj fotografií: Beta Control