Nové osobní výtahy na ulici Jírova 9, 11, 13, 15 v Brně-Líšni

Výtahy

Ve čtyřech vchodech osmipodlažních domů v brněnské Líšni jsme loni v létě započali rekonstrukci původních výtahů. Předpoklad dokončení je na jaře letošního roku. I u této rekonstrukce se přidružily rozsáhlé stavební práce nejen na výtazích, ale také na venkovních fasádách domů.


Jak probíhala realizace stavby výtahu

Celé realizaci předcházela pečlivá příprava a plánování. V zadání celé zakázky, kterou jsme vyhráli v tendru, byl kromě samotných prací na výtazích také požadavek na vybudování požárního odvětrávání schodišť, které mělo být součástí výtahové šachty. Tu jsme oproti původní velikosti zvětšili a právě proto došlo také na prořezávání podlah v každém podlaží. Výtahovou šachtu jsme opláštili sádrovláknitou deskou a kabinu výtahu vybavili automatickými dveřmi.Úprava venkovní fasády a přístup nově až ke sklepům

V průběhu stavby došlo také na práce na venkovních fasádách domů. Původně byla řešena výtahová šachta tak, že konstrukce oken ze společných chodeb zasahovaly až za ni. Nyní jsme původní otvory pro okna zúžili, vsadili jsme nová užší okna a zbytek fasády zapravili. Přebudováním strojovny vniklo v suterénu další nástupiště a lze tak sjet výtahem až do sklepních prostor.4 výtahy za 8 měsíců

Celou akci plánujeme dokončit v dubnu letošního roku. Výstavba jednoho výtahu nám zabrala 2 měsíce. V domech nyní budou jezdit celkem 4 výtahy o nosnosti 650 kg.  

Zaujala vás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.


Zdroj fotografií: Beta Control