Zbrusu nový výtah v Jundrově

Výtahy

Vybudovali jsme nový výtah v panelovém domě na ulici Sosnová v brněnském Jundrově a zpříjemnili tak jeho obyvatelům (i návštěvám) cestu do všech 5 obytných pater a suterénu. Podívejte se na výsledek 6týdenní realizace nového výtahu.
Důkladná příprava šetří čas

Při realizacích nových výtahů nebo rekonstrukcích těch stávajících se často setkáváme s různými výzvami – někdy jsou nutné stavební úpravy kvůli mezerám mezi schody a výtahovou kabinou, jindy musíme prořezávat podlahu. V případě výtahu na ulici Sosnová v Brně jsme kvůli správnému umístění výtahu překládali rozvody topení a vody. Díky důkladné předrealizační přípravě nás ale tato úprava nepřekvapila a celá realizace této vysoutěžené zakázky tak proběhla standardním způsobem. 


Při budování nového výtahu jsme nejdříve do domu nainstalovali ocelovou konstrukci, kterou jsme opláštili Fermacellem. Tento materiál vyniká odolností a je vhodný zejména při vnitřních stavebních pracích. Zároveň tento způsob opláštění lze považovat za ekonomičtější variantu než je například prosklená výtahová šachta. 


Po konstrukci a jejím opláštění následovalo vybudování kabiny s klasickými ručními dveřmi. Kabina výtahu poskytne dostatek prostoru až pro 6 lidí,  a tak i cesta s kočárkem do nejvyšších pater je mnohem pohodlnější. Podsvícený ovládací panel s digitálním displejem upozorňuje na aktuální patro a zrcadlo na jedné ze stěn kabiny přispívá k odrazu světla a prosvětluje tak celý prostor.


Nový výtah za 6 týdnů

Tato realizace byla standardní z několika důvodů – nepřekvapila nás žádná nepříjemnost, která by stavbu zdržela. Nový výtah v budově, kde nikdy žádný nebyl, jsme vybudovali za 6 týdnů, což je klasická doba realizace realizace podobné náročnosti. 


Zdroj fotografií: Beta Control