Výtah s prosklenou šachtou, kterou proudí světlo

Výtahy

Když jsme vysoutěžili veřejnou zakázku městské části Brno-Nový Lískovec, počítali jsme výzvou v podobě křivých schodišťových ramen. Díky mnohaletým zkušenostem a důkladné přípravě jsme si ale poradili i s touto situací a ve dvou panelových domech v ulici Kamínky v Brně vybudovali nové výtahy.
Dříve než jsme přistoupili k samotné montáži výtahové šachty a výtahové kabiny, museli jsme demontovat stávající výtah. Až poté jsme prodloužili výtahovou prohlubeň a začali s budováním nové ocelové konstrukce pro výtahovou šachtu. Jak jsme předpokládali, narazili jsme na křivá schodišťová ramena a mezery mezi schody a výtahovou šachtou jsme vyplnili.
Více světla díky prosklené šachtě

Jakmile jsme postavili ocelovou šachtu a zapravili mezery mezi konstrukcí a schody, mohli jsme pokračovat k zasklívání. Pro opláštění bezpečnostním sklem Connex jsme se rozhodli nejen kvůli jeho odolnosti. Prosklená výtahová šachta umožňuje proudění denního světla a díky tomu zůstává na chodbě dostatek světla. Zároveň nepůsobí tak masivním dojmem a celý prostor je vzdušnější než při použití neprůhledných materiálů k opláštění šachty.

Vnitřní části kabiny, která je ve standardním provedení, dominuje podsvícený odolný ovládací panel a zrcadlo opticky zvětšující prostor. Standardní ruční dveře pak umožňují přístup do kabiny z výtahových nástupišť jednotlivých pater domu.
Hotový výtah za pár měsíců. Chcete také jeden?

Celá realizace nových výtahů trvala asi 10 týdnů. A tak za necelé tři měsíce získali obyvatelé domů Kamínky 17 a 19 nové kvalitní a bezpečné výtahy, které jim usnadní cestu do vyšších pater, i když budou mít těžké nákupní tašky.

Líbí se vám, jak jsme si v Novém Lískovci poradili s montáží dvou nových výtahů? Hledáte spolehlivé řešení i pro vaši budovu, ve které potřebujete usnadnit přístup do vyšších pater a zachovat proudění denního světla? Kontaktujte specialisty z Beta Control – postaráme se o návrh i vybudování nového nebo rekonstrukci stávajícího výtahu.


Zdroj fotografií: Beta Control