Venkovní hotelový výtah, kterého si na první pohled nevšimnete

Výtahy

I venkovní výtah může vypadat stylově a do prostředí zapadnout. A přitom dobře sloužit. Důkazem je například evakuační výtah, jehož stavbu jsme realizovali v hotelu Olberg v Olomučanech u Blanska. I když se jedná o venkovní přístavbu k již fungujícímu hotelu, na první pohled nejsou stavební úpravy znát.
Funkční a nenápadný venkovní výtah

Důležitou vlastností evakuačního výtahu je jeho spolehlivost a možnost fungování i bez elektrické energie. Při stavbě výtahu v nerezovém provedení jsme proto použili špičkové výtahové komponenty, které zajistí maximální funkčnost a bezpečnost. Samozřejmostí je odolné vybavení, monitoring výtahu nebo servisní služby.

Venkovní evakuační výtah, jak už jeho označení napovídá, tvoří jakýsi přídomek k již postavenému a fungujícímu hotelu. I když je novým architektonickým prvkem, pouhým okem tento nový „komín“ coby přístavbu na straně hotelu odvrácené od příjezdové cesty, nelze rozeznat od původní stavby. Šachta je opláštěna materiálem Fermacell, který má protipožární vlastnosti, a zateplovacím systémem pro exteriér. Venkovní fasáda přistavěného výtahu pak perfektně ladí s fasádou hotelu. A to nejen barevně, ale také designem připomínající dřevěné trámy, který je pro hotel Olberg typický. 

Vybudování evakuačního venkovního výtahu není otázkou dlouhých měsíců. Kompletní zakázku, kterou jsme získali díky vítězství ve výběrovém řízení, jsme hotovou odevzdali zadavateli asi za 8 týdnů. Díky našim letitým zkušenostem a důkladné předrealizační přípravě jsme schopni pracovat efektivně a předejít chybám, které by mohly stavbu výtahu pozdržet.
Jak funguje evakuační výtah?

Výtah určený pro evakuaci funguje i v případě výpadku elektrického proudu. V takové situaci zajistí bezpečný provoz záložní bateriový zdroj, který bez dodávky elektrické energie dokáže výtah pohánět až po dobu 45 minut. Nabízí tedy dostatečný čas nejen na případnou evakuaci hostů v hotelu a zajištění jejich bezpečí, ale i běžné fungování při výpadku proudu vlivem vichřice nebo bouřky.

Líbí se vám realizace, která nenaruší celkový vzhled budovy a přitom splňuje požadavky, které jsou na funkční výtah kladen? Kontaktujte nás a nechte stavbu nového výtahu nebo jeho rekonstrukci na profesionálech z Beta Control.


Zdroj fotografií: Beta Control