V bytovém domě na Křenové mají prosklený výtah

Výtahy

Výtah si zaslouží i domy, ve kterých se s jejich budováním při stavbě nepočítalo. Příkladem je bytový dům v ulici Křenová v Brně, kde jsme po vítězství ve výběrovém řízení vybudovali za 8 týdnů nový výtah.
Prosklená ocelová šachta a výtah bez strojovny

Prvním krokem při budování nového výtahu je důkladná předrealizační příprava, díky které celá stavba postupuje bez problémů. Už při ní úročíme dlouholeté zkušenosti a jsme připraveni na nejrůznější výzvy, které nám výběrové řízení i samotná výstavba může přinést. Po důkladné přípravě přistupujeme k budování výtahové šachty.

V Křenové ulici jsme vybudovali ocelovou výtahovou šachtu, kterou jsme opláštili bezpečnostním sklem Connex. Díky tomu je šachta odolná vůči roztříštění v případě rozbití. Sklo navíc umožňuje průchod světla a schodiště je tak ve dne dostatečně prosvětlené.

Přístup do kabiny ve standardním provedením je zajištěn pomocí automatických teleskopických dveří, které poskytují dostatečné pohodlí. Obyvatelé domu si snadno přivolají výtah a vstoupí do něj, i když budou mít plné ruce například tašek s nákupem.
Montovaná konstrukce ušetřila 2 týdny

V případě tohoto výtahu jsme přistoupili k ne příliš běžnému řešení při instalaci šachty. Standardním způsobem je svařování konstrukce na místě stavby výtahu. V Křenové ulici jsme se z důvodu úspory času rozhodli pro montovanou ocelovou konstrukci výtahové šachty. Toto řešení ušetřilo čas celkové montáže asi o 2 týdny a bylo také pohodlnější pro obyvatele domu. A to nejen z hlediska časového a toho, že mohou lidé výtah dříve využívat. Při svařování však také často vzniká zápach, který je nutný odvětrat. Montovaná konstrukce tento problém řeší.


Díky pečlivé přípravě celá realizace trvala asi 8 týdnů. Obyvatelé domu tak během dvou měsíců získali výtah, který jim usnadní přesun do vyšších pater budovy. Při výstavbě budovy jsme neušetřili pouze čas, ale také prostor. Výtah funguje bez strojovny a bezpečně plní všechny své funkce.

Líbí se vám naše řešení výtahu v Křenové ulici? Pokud přemýšlíte nad budováním nebo rekonstrukcí i ve vašem domě nebo firmě, kontaktujte nás. Naši odborníci v Beta Control se rádi postarají o návrh i celou instalaci výtahu.

Zdroj fotografií: Beta Control