Rekonstrukce osobních výtahů v bytových domech Houbalova 1, 3, 5, 7, 9, 11 v Brně

Výtahy

Ne jeden, ale hned šest bytových domů na nás čeká v následující realizaci na ulici Houbalova v Brně. A právě svou rozsáhlostí je tato rekonstrukce tak specifická. Podívejte se, jak jsme si poradili s první částí této realizace.


Na ulici Houbalova v Brně budeme provádět realizaci šesti bytových domů.

Zateplení domu má celou řadu výhod

Hlavním cílem této zakázky jsou rozsáhlé stavební úpravy včetně vytvoření nové fasády. Realizaci nové fasády je vždy dobré spojit s důkladnou tepelnou izolací celé obálky domu včetně výměny oken, což navodí pocit tepla, zajistí úspory při vytápění a v neposlední řadě i sníží kondenzaci vlhkosti na stěnách. A právě toho jsme chtěli docílit i v našem projektu.

Rekonstrukce a modernizace výtahu

Součástí realizace byla i modernizace výtahové technologie včetně opláštění výtahové šachty Fermacellem. Specifické bylo zvětšení výtahové šachty, které spočívalo v prořezání všech betonových podlah na patrech domu. Nově vybudovaný výtah má nosnost 630 kg a vejde se do něj až 8 osob. Kabina výtahu byla vyrobená podle nejmodernějších trendů tak, aby esteticky vyhovovala přání našeho klienta.


Součástí projektu je i modernizace výtahové technologie včetně opláštění výtahových šachet Fermacellem.

Bezpečnost především

V poslední době se čím dál častěji stávají součástí kabiny výtahu i bezpečnostní kamerové systémy, které působí jako prevence proti vandalismu, krádežím a nesprávnému užívání výtahových zařízení. Z tohoto důvodu jsme nainstalovali kamerový systém i do kabiny výtahu. 


Bezpečnostní kamerové systémy se čím dál častěji stávají součástí kabiny výtahu. Nejinak tomu bylo i v naší realizaci.

Ani rozsáhlý projekt pro nás není překážkou

Díky kvalitní projekční a předrealizační přípravě akce počítáme, že celou zakázku, kterou jsme získali díky výhře veřejné zakázky, odevzdáme zhruba za devět měsíců. První dvě části realizace (Houbalova 5 a 7) jsme dokončili již v dubnu letošního roku. Další části máme rozplánované tak, abychom mohli projekt do prosince odevzdat.


Kabina výtahu jsme realizovali tak aby odpovídala nejmodernějším trendům a aby esteticky vyhovovala přání našeho klienta.

Líbí se vám naše modernizace výtahové technologie v Brně a přemýšlíte nad vybudováním nového nebo rekonstrukcí původního výtahu i ve vašem domě? Neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si i s vaším zadáním rád poradí.


Zdroj fotografií: Beta Control