Realizace výtahu v domě Slavíkova 26, Ostrava

Výtahy

Ani realizace výtahu v úzkém prostoru pro nás není překážkou. Přečtěte si, jak jsme si s tímto náročným úkolem během tří měsíců poradili a usnadnili život obyvatelům bytového domu v Ostravě. I přes pár komplikací a zdržení jsme nakonec celou stavbu dokončili úspěšně.
Úzký prostor stavbu výtahu nezastaví

Ve spolupráci s firmou Ziehl Abegg se nám povedlo do pětipatrového domu Slavíkova 26 v Ostravě namontovat bezpřevodový výtah s nosností 400 kg, tj. pro 5 osob. Celý výtah byl dodáván s výtahovou šachtou do velmi úzkého prostoru. Konstrukce výtahové šachty byla z důvodů právě těchto úzkých prostor částečně vysazena na jednotlivé podesty. Šachetní dveře vyrobila firma Liftmont, pro kabinové dveře jsme pak zvolili produkt firmy Metron. Při výstavbě výtahu jsme využili řídicí systém BC-Nela, který představuje tu nejmodernější výtahovou technologii a dbá na maximální spolehlivost provozu. Uvnitř kabiny jsme na stěnu nezapomněli zakomponovat zrcadlo.
Komplikace při realizaci stavby výtahu

Během realizace jsme narazili na inženýrské sítě v prohlubni, komplikace jsme však zdárně vyřešili. Druhou nepříjemností, která se během výstavby objevila, byla sabotáž projektu. Neustálé námitkování na stavebním úřadě znamenalo značné zbrždění prací, i přesto jsme však projekt dotáhli do konce a úspěšně zkolaudovali. 

Zdroj fotografií: Beta Control