Realizace výtahů v bytových domech na ulici Dolní v Prostějově

Výtahy

I v extrémně malém prostoru se dá vybudovat výtah. Podívejte se, jak probíhala realizace hned tří výtahů v bytových domech na ulici Dolní v Prostějově. Jak realizace dopadla a s jakými výzvami se náš tým potýkal?


I v extrémně malém prostoru se dá vytvořit výtah. Příkladem je realizace hned tří výtahů v bytových domech na ulici Dolní v Prostějově.

Malé prostory vyžadují kreativitu a variabilitu

Jednou z nejčastějších a největších výzev vestavby výtahu je prostor, do kterého se výtah instaluje. V obytných nebo menších komerčních budovách standardně bývá omezený prostor, a tak je výstavba nebo výměna výtahu poměrně složitým procesem. V případě zakázky výtahů v bytových domech v Prostějově byl tento prostor extrémně malý. To však nebylo nic, s čím by si náš zkušený projekční tým neporadil. Díky detailnímu plánování a letitým zkušenostem se nám podařilo v každém bytovém domě vybudovat výtah, díky kterému se obyvatelé bytů dostanou od vstupních dveří budovy až ke svému bytu bez překonání jediného schodu.

Díky zkušenému týmu není žádná výzva překážkou

I přes ztížené prostorové podmínky a nutnost zkoordinování všech profesí, které se na výstavbě podílely, jsme byli poměrně rychle schopni zabezpečit zprovoznění dvou ze tří výtahů. A to včetně přeložení kanalizace v rámci vyhotovení nové prohlubně výtahové šachty. Tyto šachty jsou vystavěny z ocelové konstrukce opláštěné sklem. Kabiny výtahů jsou vyrobeny v povrchové úpravě strukturovaný komaxit. Čtyři stanice nového výtahu, do kterého se vejdou až čtyři osoby, jsou přístupné díky standardním ručním dveřím. 


Šachta výtahu je vyrobena z ocelové konstrukce opláštěné sklem.

Výstavba výtahu nemusí trvat věčnost

Díky zkušenému a sehranému týmu dokážeme nové výtahy vybudovat a odevzdat během několika týdnů. V případě této zakázky, kterou jsme získali vítězstvím ve výběrovém řízení, trvala výstavby jednoho výtahu asi 8 týdnů. Jednalo se tak o standardní dobu, která je srovnatelná i s dalšími zakázkami. 

Líbí se vám realizace výtahů v Prostějově a přemýšlíte nad vybudováním nového nebo rekonstrukcí původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si i s vaším zadáním rád poradí.


Výtah je přístupný díky standardním ručním dveřím.


Kabina výtahu je vyrobena v povrchové úpravě strukturovaný komaxit.


Design ovládacího panelu výtahové kabiny.


Zdroj fotografií: Beta Control