Parkovací výtah v polyfunkčním domě Porta Resoluta

Výtahy

S parkováním automobilů je to stále těžší. Zvláště ve městech není místa pro parkoviště dostatek a cena pozemků stoupá. Automatický parkovací výtah pro obyvatele domu se tak osvědčuje jako zcela racionální a ekonomické řešení. Zajímá vás, jaký komfort svým uživatelům nabízí a jaké jsou jeho možnosti? Představíme vám autovýtah, který jsme realizovali pro polyfunkční dům Porta Resoluta na Provazníkově ulici v Brně. Autovýtah v domě se kvůli nedostatku parkovacího prostoru od samého začátku jevil jako nejlepší řešení. 

Když není místo pro parkoviště…

Porta Resoluta je nový bytový dům, kde se nacházejí také kanceláře, kavárna a další služby. Jelikož brněnská ulice Provazníkova, na níž dům stojí, je dopravně značně vytížená, parkovacího prostoru je v okolí naprosté minimum. Autovýtah v domě se tak od samého začátku jevil jako nejlepší řešení. Obyvatelé domu i uživatelé kanceláří tu navíc můžou své vozy parkovat v bezpečí a pod střechou.


Při příjezdu jednoduše z okýnka přiložíte čip ke čtečce a najedete s automobilem do výtahu, který se vám sám otevře.

Komfort automatického parkovacího výtahu

Do garáží má vstup pouze držitel parkovacího místa, který vše ovládá přiděleným čipem. Při příjezdu jednoduše z okýnka přiložíte čip ke čtečce a najedete s automobilem do výtahu, který se vám sám otevře. Parkovací asistent ve výtahu vás informuje, kdy máte vjet a kdy zastavit, takže poškození vašeho vozu se nemusíte obávat, vše je naprosto bezpečné. Při opouštění parkovacího místa opět ovládáte výtah pomocí čipu přímo z garáží a najíždíte rovnou do otevřených dveří výtahu.

Osobní výtah, na který nemusíte čekat

S realizací parkovacího výtahu byla spojená také instalace osobního výtahu, kterým se obyvatelé dostávají do svých bytů i do garáží ke svým autům. I zde je použitý čipový přístupový systém, takže do domu se nedostane nikdo, kdo tam nemá co dělat. Jako bonus jsme tu integrovali funkci „VIP výtah“, která zajistí přivolání výtahu do spodní stanice hned po otevření hlavních dveří tak, aby přicházející obyvatelé nemuseli na výtah čekat.

Co všechno vám nabízí „VIP výtah“

Inovativní technologie VIP výtah nejenže chrání váš výtah i budovu před nepovolanými osobami či vandaly, ale především umožňuje individuální nastavení práv pro jednotlivé držitele čipů a nabízí spoustu dalších výhod, mimojiné data pro rozúčtování provozu. 


Do garáží má vstup pouze držitel parkovacího místa, který vše ovládá přiděleným čipem.

Zaujaly vás výhody automatického parkovacího výtahu a přemýšlíte o něm? Nebo potřebujete postavit osobní výtah či rekonstruovat původní? Kontaktujte nás. Náš tým složený z profesionálů v oboru dokáže splnit všechny vaše požadavky a navrhne vám řešení na míru.


Zdroj fotografií: Beta Control