Instalace nového výtahu v bytovém domě na ulici Renčova 23 v Brně

Výtahy

Postavit výtah tam, kde nikdy nebyl a původně se s ním ani nepočítalo, je vždy velká výzva. Není to však nic, co bychom nezvládli. Podívejte se, jak dopadla naše realizace v bytovém domě na ulici Renčova 23 v Brně. S jakými výzvami si náš tým musel poradit tentokrát?
Výtah je možné postavit téměř v každém domě

S trochou nadsázky lze prohlásit, že neexistuje dům, kde by stavba výtahu nešla realizovat. Výtah se ve velké většině případů umisťuje do prostoru uprostřed schodiště a nejinak tomu bylo i v našem projektu. Úkol číslo jedna tedy spočíval ve vybudování montované ocelové konstrukce jako základu pro výtahovou šachtu. V našem případě se jednalo o nesvařovanou ocelovou konstrukci opláštěnou bezpečnostním sklem.
Dostatek světla do vaší chodby 

Kromě faktu, že bylo nutné vytvořit výtah tam, kde nikdy nebyl, jsme se museli vypořádat také s požadavkem dostatečného množství denního světla na schodišti a na chodbě domu. Proto jsme při rekonstrukci zvolili prosklenou výtahovou šachtu. Použité transparentní bezpečností sklo nebrání průniku přirozeného světla z balkonů společných prostor a chodba je díky tomu dostatečně světlá.
Žádná výzva není pro výtah překážkou

Protože výtah v domě nikdy nebyl, museli jsme při budování výtahové prohlubně přistoupit ke kompletnímu přeložení inženýrských sítí. V té chvíli totiž v cestě budoucí výtahové šachtě stály hlavní elektrické rozvody, rozvody domácích telefonů, kanalizace a zkrátka všechno, co se na takovém místě vůbec vyskytnout mohlo. Díky detailnímu plánování a letitým zkušenostem jsme se však s těmito výzvami dokázali poprat výhradně vlastními silami. Svépomocí jsme vypracovali projektovou dokumentaci na přeložení inženýrských sítí a sítě přemístili. 


Výstavba výtahu za pár týdnů

Důkladná příprava je pro nás klíčová. Díky tomu se nám projekt, který jsme vyhráli v rámci výběrové řízení, i přes nepředvídatelné stavební úpravy podařilo realizovat  za přibližně dva měsíce. Výtah, jenž má celkovou nosnost 525 kg / 7 osob a 5 nástupišť, jsme odevzdávali v září roku 2021.

Zaujala nás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním. 

Zdroj fotografií: Beta Control