Designový výtah na klíč v bytovém domě v Ostravě

Výtahy

Věděli jste, že i výtah může být navržen tak, aby působil exkluzivním a designovým dojmem? Ani v případě výtahů se fantazii meze nekladou. Naopak design a výbavu osobního výtahu lze přizpůsobit nejrůznějším přáním a požadavkům. A právě to bylo cílem při realizaci výtahu v bytovém domě v Ostravě. Podívejte se, jak se nám to podařilo.Stačí pár detailů a výtah působí exkluzivním a designovým dojmem.

Bytový dům bez bariér

Začátkem letošního roku jsme se postarali o realizaci nového výtahu na klíč v bytovém domě na ulici Karola Šmidkeho v Ostravě. Díky dotaci na podporu odstraňování bariér jsme při vstupu do bytového domu a do výtahu odstranili bariéru schodiště, kdy se lidé pomocí výtahu dostanou od vstupních dveří budovy až ke svému bytu bez překonání jediného schodu. Tím, že v bytovém domě výtah doposud nebyl, byl projekt náročný objemem samotné práce. Prvním krokem tedy bylo vyhotovení prohlubně šachty, včetně jejího opláštění Fermacellem, který zajistil její prvotřídní vzhled a zavedení přívodu elektrické energie.

I výtah může mít exkluzivní vzhled

Výtah byl navržen tak, aby působil především designově. Na přání klienta byly  do výtahu umístěny ruční šachetní dveře s velkým prosklením, což u výtahů nebývá zrovna standardem. Zákazník toto řešení volil z estetického hlediska. Velké sklo dodalo výtahu exkluzivní vzhled a zvýšilo i jeho užitnou hodnotu. Další designovou záležitostí tohoto projektu byla schodišťová madla, která byla navržena v provedení nerez brus. Stejně jako vnitřní část kabiny, které dominuje podsvícený ovládací panel. Opláštění kabiny bylo v provedení dekorovaná nerez, mezi jejíž hlavní výhody patří údržba. Povrch se totiž „nezapatlá” a nezůstávají na něm otisky.


Další vychytávkou projektu je vnitřní část kabiny, které dominuje podsvícený ovládací panel.

I v novém prostoru lze vytvořit velký výtah

Celá realizace proběhla rychle a bez větších komplikaci. Za to vděčíme především skvělé týmové práci jednotlivých profesí a důkladné předrealizační přípravě. Jedinou výzvou bylo přeložení hydrantu, který byl v půdorysu nové výtahové šachty. Ale i s tím si náš zkušený a sehraný tým hladce poradil. Díky tomu jsme zakázku, kterou jsme získali ve výběrovém řízení, odevzdali za pouhé dva měsíce. V bytovém domě s 5 podlažími jsme pro vybudování nového výtahu získali poměrně velký prostor, a tak jsme mohli vytvořit výtah, do kterého se vejde až 7 osob.


Vzhledem k tomu, že v bytovém domě výtah doposud nebyl, čekalo nás vyhotovení prohlubně šachty, včetně jejího opláštění a zavedení přívodu elektrické energie.

Líbí se vám naše realizace výtahu v Ostravě a přemýšlíte nad vybudováním nového nebo rekonstrukcí původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru rád navrhne řešení i pro vás.


Designovou záležitostí tohoto projektu byla schodišťová madla, která byla navržena v provedení nerez brus.


Velké sklo v kombinaci s podsvíceným ovládacím panelem dodalo výtahu exkluzivní vzhled a zvýšilo jeho estetickou i užitnou hodnotu.

Zdroj fotografií: Beta Control