Čtyři panelové domy poblíž Kampusu mají nové výtahy

Výtahy

Výtahy ocení i nájemníci panelových domů s nižším počtem podlaží. Usnadní cestu i do druhého nebo třetího patra a ušetří čas i energii. Ve čtyřech domech v ulici Čtvrtě v brněnském Novém Lískovci jsme vybudovali nové výtahy a usnadnili tak přístup do čtyř obytných podlaží a suterénu, který nabízí bezbariérový vstup.
Kvalitní a bytelná konstrukce výtahu

Při realizaci této rozsáhlé zakázky jsme, stejně jako v ostatních případech, nepodcenili důkladnou přípravu. Díky tomu jsme vždy maximálně nachystáni na budování výtahu a počítáme s případnými stavebními úpravami, které se mohou ukázat jako potřebné či nutné. V brněnské ulici Čtvrtě jsme z důvodu budování prohlubně výtahu v suterénu museli přeložit dešťovou kanalizaci. Tu jsme zároveň i opravili, protože dešťová voda prolínala do podzemních prostor domu.

Jakmile byla vyřešena otázka dešťové kanalizace, mohli jsme se pustit do samotného budování výtahu. Pro ten jsme zvolili ocelovou konstrukci opláštěnou bezpečnostním sklem. Díky tomu výtahová šachta zvenčí odolá případnému nárazu či poškození bez roztříštění skla.Kabina s digitálním podsvíceným panelem

Díky bezpečnostnímu sklu navíc kabina opticky zvětšuje prostor chodby bytového domu, který by mohl být při použití jiného materiálu příliš temný i za denního světla. Podsvícený ovládací panel uvnitř kabiny výtahu pak zajišťuje dobrou viditelnost a orientaci. Nabízí klasické možnosti volby patra, které se podle aktuální polohy výtahu zobrazuje i na digitálním panelu. Optické zvětšení kabiny výtahu zajišťuje uvnitř umístěné zrcadlo, které odráží světlo, a výtah nepůsobí stísněným dojmem. 


Snadnější přístup do všech pater

Realizaci, kterou jsme vysoutěžili prostřednictvím Stavebního bytového družstva Družba, jsme zvládli dokončit během 6 týdnů. Obyvatelům domu jsme tak zajistili pohodlný přístup do všech 4 obytných podlaží a zároveň do suterénu. Obytný dům nabízí obyvatelům dvě možnosti vstupu, z nichž jedna je bezbariérová. Proto mohl investor při financování výtahu využít dotaci Bytové domy bez bariér, ušetřit tak část peněz za realizaci a investovat je do jiných částí domu.

Díky kvalitní předrealizační přípravě, kdy jsme mysleli na všechny detaily, a letitým zkušenostem nás nic nepřekvapilo a celá realizace nových výtahů proběhla bez obtíží.
Zdroj fotografií: Beta Control