Bytové domy zvláštního určení na ulici Kosmonautů mají nové výtahy a protipožární dveře

Výtahy

Nové evakuační výtahy v domech zvláštního určení jsme vybavili tak, aby je pohodlně využili také vozíčkáři. Kromě toho jsme nainstalovali protipožární dveře a akustické hlášení pater pro nevidomé. Prohlédněte si, jak realizace probíhala. Obyvatelé domů zvláštního určení na adrese Kosmonautů 17 a 19 se dočkali nových výtahů a protipožárních dveří. 

Výměnu výtahu doprovázely další práce

Výměna čtyř výtahů s osmi nástupišti se neobešla bez dalších prací. Náš tým je ale díky výborné přípravě nachystaný na všechno. Takže jsme se vrhli na výměnu hlavního el. zdroje energie pro celý dům a stavební úpravu strojoven, kde jsme dělali protipožární příčky. 

Kvůli bezpečnosti obyvatelů domu bylo potřeba výtahovou šachtu zabezpečit protipožární stěnou. Nad rámec standardní práce jsme realizovali výměnu dveří na společných chodbách za protipožární. 


4 nové evakuační výtahy jsou spolu s kabinami a dveřmi v nerezovém provedení. 

Výtahy pohodlně využijí i vozíčkáři

Vzhledem k tomu, že v domech zvláštního určení bydlí i lidé se zdravotním handicapem, jsou nové výtahy speciálně upravené. Mají horizontálně orientované ovládací tablo v kabině, na které vozíčkáři lépe dosáhnou a mohou výtah snadněji kontrolovat.

Nevidomí obyvatelé domu ocení akustické hlášení pater a sedátko uvnitř výtahu potěší lidi s omezenou pohyblivostí.  Výtahy jsou vybavené speciálním tablem, které se dá snadno ovládat a je dobře přístupné pro vozíčkáře. 

Práce byly během pár měsíců hotové

Veškeré práce na zakázce, kterou jsme získali ve výběrovém řízení, nám zabraly přibližně 9 měsíců. Díky speciálním prvkům uvnitř každého výtahu jsme obyvatelům domů se zvláštním určením zpříjemnili a usnadnili cestu výtahem. Do každého z nich se vejde až 21 lidí a unese 1600 kg

 

Zajímáte se o budování výtahů nebo přemýšlíte nad rekonstrukcí či výstavbě výtahu ve vaší budově? Tak nás neváhejte kontaktovat. Náš tým profesionálních pracovníků se vám bude věnovat tak, abyste byli spokojeni a řešení pro vás bylo co nejvýhodnější

 

Zdroj fotografií: Beta Control