Vestavba nových výtahů do bytových domů na ulici Dědická a Bučovická v Brně-Slatině

Výtahy

Loni na podzim jsme začali stavět na brněnském sídlišti celkem 18 výtahů v domech, kde výtahy nikdy před tím nebyly. Celá realizace bude dokončena na jaře letošního roku. Obyvatelům místních domů tak končí trmácení po schodech.


Realizace náročná na stavební práce

Když začínáme stavět výtah v domě, kde před tím žádný nebyl, ze všeho nejdříve začínáme budovat výtahovou šachtu. Ve Slatině jsme použili na její opláštění sádrovláknité desky a každé z pěti nástupišť jsme vybavili ručními dveřmi. Polovina výtahů si také vyžádala vybudování výtahové prohlubně.


S nákladem nově až do sklepních prostor

Vybudování nové výtahové prohlubně bylo u devíti výtahů dopředu naplánované z důvodu průchodnosti výtahů z obou stran. Domy totiž disponují předním i zadním vchodem. Obrovskou výhodou navíc je fakt, že se obyvatelé domů se svým nákladem pohodlně dopraví až do suterénu ke svému sklepu.


18x pohodlí do bytových domů

Zakázku ve Slatině hodnotíme jako specifickou především díky jejímu rozsahu. Vysoutěžit veřejnou zakázku a následně postavit 18 výtahů během půl roku považujeme za povedenou akci. Kvalitní příprava je základ každého úspěšného projektu a i tady nám to skvěle vyšlo.

Zaujala vás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.

Zdroj fotografií: Beta Control