Modernizace dvou osobních výtahů v bytovém domě v Brně-Komíně, na ulici Čoupkových 6 a 8

Výtahy

Když se rozhodnete pořídit do domu nový výtah, máte nějaké představy a očekávání. Hodně často se setkáváme s tím, že dům, kde nikdy nebyl výtah nebo dům, kde je výtah potřeba vyměnit, má tmavou chodbu a celkově ve společných prostorech domu chybí dostatek přirozeného světla. Ne jinak tomu bylo i v paneláku na ul. Čoupkových.


Jak probíhala realizace výtahu


Původní opláštění šachty v tomto domě tvořilo drátěné pletivo. Při jeho modernizaci jsme zákazníkovi jednoznačně doporučili nově opláštit šachtu ocelovou konstrukcí vyplněnou čirým bezpečnostním sklem. Díky volbě tohoto typu konstrukce jsme si mohli dovolit rozšířit původní šířku dveří, což byl bonus navíc.  Ruční šachetní dveře jsme vybavili skleněnou výplní, což působí nejen stylově, ale také funkčně z pohledu průniku dalšího světla, které se odráží z kabiny do chodby.


Interiéry po letech jako nové


Spolu s rekonstrukcí či modernizací výtahu se nesou ruku v ruce i další přidružené práce, které si přeje zákazník často zrealizovat spolu s pracemi na výtahu. U této zakázky jsme také provedli modernizaci osvětlení nástupišť, kdy jsme sáhli po svítidlech s pohybovým čidlem a nouzovým režimem, která pomůžou ušetřit společenství nemalé peníze. Po dokončení výstavby výtahu jsme také provedli výmalbu vstupních prostor a celého schodiště. Interiéry domu jsou po letech jako nové. Za dva měsíce hotovo


Zakázku se nám podařilo vyhrát ve výběrovém řízení, které si zorganizovalo samotné SVJ. Kompletní modernizaci výtahu a chodeb jsme zvládli zrealizovat za přibližně 8 týdnů. Výtah obslouží celkem 7 nástupišť. Kabina pojme naráz až 6 osob.

 
Zaujala vás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli,neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.

Zdroj fotografií: Beta Control