PORUCHY VÝTAHŮ - VYPROŠTĚNÍ OSOB: +420 733 610 314  |

Menu

Tisková zpráva, 22. 9. 2015 (Brno)

Brněnská vývojářská firma Beta Control expanduje na americký trh

Brněnská společnost Beta Control s. r.o., která se zabývá vývojem řídicích systémů, bude po dobu 18 měsíců prostřednictvím projektu MeoHub USA působit na americkém trhu. Hlavním cílem bude najít obchodní partnery pro produkty z divize čerpacích stanic a také vyhledat společnosti, které by měly zájem využít specializované vývojové kapacity.
Americký trh je malými a středními českými firmami hodnocen jako rizikový, a to především z důvodu vysoké konkurence.
„Vstup na trh, kde nemáme dosud žádné zkušenosti, je finančně velmi náročný a pro naši firmu by byl téměř nemožný. V tom nám podpora společnosti Meopta pomůže, a proto jsme se rozhodli se tohoto projektu zúčastnit. Vsázíme na to, že americký zákazník umí ocenit kvalitu, a tu my umíme,“ řekl ředitel společnosti Beta Control Radovan Přikryl.

Projekt MeoHub USA českoamerické nadnárodní společnosti Meopta – Optika, s.r.o. si klade za cíl usnadnit malým a středním firmám expanzi na americký trh. Pěti firmám, které v letošním kole projektu zvítězily, proto na své náklady poskytne zázemí v New Yorku v podobě vybavených kanceláří na Long Islandu, administrativní, marketingové a právní podpory a účetní poradenství, a získá tak 20 % podílu ve vlastnictví zúčastněných firem.

Během působení v projektu si chce společnost Beta Control především ověřit svou konkurenceschopnost a zvážit možnosti dalšího působení na americkém kontinentu.
„V New Yorku plánujeme především průběžně mapovat americký trh a aktivně vyhledávat nové obchodní příležitosti v oblasti technologií pro čerpací stanice a oblasti zakázkového vývoje,“ uvádí zástupce firmy Beta Control pro pobočku v New Yorku Jiří Janich.

Projekt MeoHub USA byl spuštěn na konci roku 2014 a v červenci 2015 uzavřela společnost Beta Control s.r.o. se společností Meopta – Optika, s.r.o. smlouvu o spolupráci. Slavnostní zahájení projektu, kterého se zúčastní i vedení společnosti Beta Control,proběhne v New Yorku 25. září. „Očekávám, že se na slavnostním zahájení blíže seznámíme s vedením společnosti Meopta U.S.A., podíváme se do nových kancelářských prostor, kde bude naše cesta na americký trh začínat, a také budeme informováni o dalším průběhu celého projektu.  Zajímavé bude jistě také setkání s ostatními účastníky projektu MEOHUB, kteří budou z počátku v podobné situaci jako naše společnost,“ řekl Jiří Janich.

Kontakty:

Ing. Jiří Janich
manažer pobočky NY
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Petra Václavková
marketing, PR
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 515 511 261

Poznámky pro editora:

Beta Control - brněnská společnost, působící na trhu 21 let. Zabývá se vývojem, výrobou a dodávkami řídicích systémů pro výtahy, čerpací stanice a zabezpečení domů a bytů.

MeoHub USA- projekt založený na podporu expanze malých a středních podniků na americký trh. Je unikátní v tom, že v pozadí projektu je silná a úspěšná společnost Meopta – Optika, s.r.o., jejíž zkušenosti z velmi úspěšné expanze produktů na americký trh mohou partnerské firmy využít.

Meopta – Optika, s.r.o. - světový výrobce optiky specializující se na návrh, vývoj, konstrukci, výrobu a montáž optických, optometrických a optoelektrotechnických systémů.

Beta Control

Oblasti

 

Adresa

Kontakt

O firmě Výtahy

Vývoj

Beta Control s.r.o.

Telefon: +420 546 223 491  

Volná místa Bezpečný dům Školicí centrum Černého 829/58 Telefon: +420 515 511 201
Technická podpora Čerpací stanice Inženýring 635 00 Brno (Bystrc) E-mail: obchod@betacontrol.cz

1994 - 2016 © Všechna práva vyhrazena | Realizace GLIPS.cz