PORUCHY VÝTAHŮ - VYPROŠTĚNÍ OSOB: +420 733 610 314  |

Menu

Novinky

Automatická dezinfekce kabiny výtahu UV-Cab

Automatická dezinfekce kabiny výtahu UV-Cab

Vybavte vaše výtahy chytrou automatickou dezinfekcí kabiny UV-Cab. Automaticky se zapíná ve stanovený den a čas, vždy kontroluje přítomnost osoby v kabině a její reprezentativní vzhled sluší i moderním a designovým výtahům.

Číst dál...

Urbis 2020 - byli jsme tam!

Tento týden naše společnost poprvé ve své historii představila svá chytrá řešení na výstavě Urbis – Smart City Fair 2020.

Číst dál...

Dezinfekce výtahové kabiny od virů a bakterií - to je nejlepší prevence

Tlačítka, madla a kabina výtahu, místa, kterých se dotknou stovky osob za den. Výtahy v budovách jako jsou nemocnice, bytové domy, obchodní centra, administrativní budovy, zkrátka místa, kde je velká koncentrace lidí, jsou zdrojem velkého množství virů a bakterií. 
Neriskujte nákazu a vybavte Váš výtah automatickou dezinfekční lampou UV-Cab a mějte tak jistotu, že zůstane bezpečně čistý.

Číst dál...

LEMON - nepřetržitý dohled nad výtahy/eskalátory

V budovách, jako jsou nemocnice, obchodní centra nebo místa jako nádražní nástupiště, kde se nachází výtahy nebo eskalátory je velmi důležité monitorovat a dálkově ovládat stav těchto zařízení 24 hodin denně.

Díky monitoringu LEMON získáte důležité informace o provozu těchto zařízení, technických poruchách či uvíznutí osob a můžete tak velmi rychle reagovat na případnou situaci a zvýšit tak bezpečnost při používání těchto zařízení.

Číst dál...

Urbis 2020 - Přijďte nás navštívit na náš stánek

Inženýr pro vývoj HW - Senior

Česká společnost Beta Control se zaměřením na vývoj a výrobu řídicí elektroniky hledá nového pracovníka do oddělení technologií čerpacích stanic, platebních terminálů a bezdrátových aplikací na pozici INŽENÝR HW - SENIOR.

Číst dál...

Beta Control na výstavě Interlift v Augsburgu

V polovině října se v německém Augsburgu uskutečnil tradiční výtahářský veletrh Interlift, kde mezi 574 vystavovateli nechyběl ani stánek naší společnosti. Jak je vidět, zájem o účast na veletrhu je rok od roku větší.

Číst dál...

Beta Control na veletrhu Russian Elevator Week 2019

Ve dnech 26.-28. června naše společnost představila své výrobky a novinky z oblasti výtahové techniky na veletrhu Russian Elevator Week, který se již tradičně konal v Moskvě.

Číst dál...

Vystavovali jsme na výstavě Interlift 2017

Ve dnech 17. – 20. října se naše společnost zúčastnila největšího výtahového veletrhu na světě – Interlift, jehož 13. ročník se již tradičně konal v německém Augsburgu.

Číst dál...

Pozvánka na veletrh Interlift 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na veletrh výtahové techniky Interlift 2017.

Číst dál...

Vystavovali jsme na veletrhu Russian Elevator Week v Moskvě

Koncem měsíce dubna se naše společnost zúčastnila největšího veletrhu výtahářské techniky Russian Elevator Week, který se konal v Moskvě.

Veletrh letos přivítal celkem 159 vystavovatelů z celkem 17 zemí světa, které zde prezentovali své výrobky z výtahářské oblasti.

Číst dál...

Jezdíme do práce na kole

Letos jsme opět rozjeli svůj KOLOktiv a již čtvrtým rokem jezdíme celý květen do práce na kole. Aktivně tak podporujeme akci Do práce na kole, a děláme tak něco nejen pro své zdraví, ale jsme prospěšní i přírodě.

Číst dál...

UNITI expo 2016

Výstava UNITI expo, která se koná od 14. do 16. června v německém Stuttgartu, je v současnosti nejprestižnější akcí v oblasti technologií pro čerpací stanice.

Losování výherce jarní soutěže

Děkujeme všem, kteří během dubna posílali své odpovědi na otázky jarní soutěže.

Číst dál...

Dotace na nové výtahy

Bytové domy bez bariér a s dotací!

Na podzim loňského roku byla Ministerstvem pro místní rozvoj v rámci operačního programu "Podpora bydlení" - podprogramu "Bytové domy bez bariér" vypsána výzva podporující výstavbu výtahu v bytových domech, které doposud výtahem nebyly vybaveny.
Je velmi pravděpodobné, že MMR vypíše tuto výzvu i pro přelom let 2016 a 2017. Zvažujete-li ve Vašem domě výstavbu výtahu, doporučujeme Vám aktivně se zajímat o možnost zisku této dotace.

Číst dál...

Jak jezdí nahoru a dolů jinde

V dnešním článku se dozvíte s jakými dalšími neobvyklými výtahy se ve světě můžete setkat. Jak ukáží následující řádky, jsou to výtahy tak trochu extravagantní.

Číst dál...

Rozhovor: Jak se nám daří v New Yorku?

Na konci září jsme otevřeli novou pobočku Beta Control v New Yorku, kde budeme v následujícím roce s podporou projektu MeoHub USA hledat obchodní partnery pro produkty z oblasti čerpacích stanic a také společnosti, které by měly zájem využít naše specializované vývojové kapacity. Vedením newyorské pobočky byl pověřen Jiří Janich, se kterým si budeme povídat o tom, jak se daří naplňovat tyto cíle a co všechno obnáší provozování firmy na nejnáročnějším trhu světa.

Číst dál...

Vystavovali jsme v Německu - Interlift 2015

V polovině října se společnost Beta Control zúčastnila největšího výtahářského veletrhu na světě Interlift, který se konal v německém Augsburgu a který opět představil nejnovější trendy v oblasti výtahové techniky, výtahových komponentů a příslušenství.

Číst dál...

Elektronická počítadla BC na čerpacích stanicích MOL

MOL, jedna z nejvýznamnějších sítí čerpacích stanic v České republice, zavádí novou koncepci čerpacích stanic, v rámci které postupně rekonstruuje své pobočky, a rozšiřuje tak portofolio služeb nabízených zákazníkům.
V rámci rekonstrukce čerpací stanice MOL ve Vyškově byly nově nasazeny výdejní stojany kapaliny do ostřikovačů od společnosti FlowMont s.r.o., do nichž společnost Beta Control dodává elektronická počítadla.

Více o nové koncepci čerpacích stanic společnosti MOL.

Pozvánka na veletrh Interlift 2015

Dovolujeme si Vás pozvat na veletrh výtahářské techniky Interlift 2015.
Již 12. ročník mezinárodního veletrhu výtahů a zdvihací techniky se bude konat ve dnech 13. - 16. října 2015 na výstavišti v německém Augsburgu.

Číst dál...

Uspěli jsme v projektu MeoHub a míříme do New Yorku!

Brněnská společnost Beta Control s. r.o., která se zabývá vývojem řídicích systémů, bude po dobu 18 měsíců prostřednictvím projektu MeoHub USA působit na americkém trhu. Hlavním cílem bude najít obchodní partnery pro produkty z divize čerpacích stanic a také vyhledat společnosti, které by měly zájem využít specializované vývojové kapacity.

Číst dál...

Kdo vyhrál v Letním kvízu?

Děkujeme všem soutěžícím, kteří během července a srpna posílali své odpovědi na otázky Letního kvízu.

Číst dál...

Představujeme nový produkt!

letters-565108 1280Uvádíme na trh nový spínač brzdy, který spíná brzdu napětím 207V DC a poté toto napětí sníží na hodnotu 140V DC. Tím se zajistí spolehlivé sepnutí a zároveň snížení výkonu na vinutí brzdy. Podívejte se na podrobnosti!

 

 

BetaLexikon: AdBlue®

adblueEkologie v dopravě je v současné době velmi diskutovaným tématem, a to zejména proto, že ačkoli se v dopravě zavádějí stále nová ekologická opatření, se stále se zvyšujícím počtem aut se z dlouhodobého hlediska nedaří snížit množství emisí oxidu dusíku, které vznikají při spalování nafty a benzínu.

Jedním z nejvýraznějších znečišťovatelů ovzduší je bezesporu nákladní doprava, a proto se ve světě klade čím dál větší důraz na zavádění nových ekologických technologií právě v této oblasti. Nákladní automobily jsou čím dál častěji vybaveny systémem pro využití aditiva AdBlue®, které velmi výrazně snižuje právě množství oxidů dusíku ve výfukových plynech.

Číst dál...

Soutěžní kvíz pro letošní léto

Ten, kdo četl náš článek o oběžních výtazích – páternosterech, nebude mít jistě problém odpovědět na 3 jednoduché kvízové otázky:

Číst dál...

Páternoster - oběžní výtah

Páternoster je druh osobního výtahu s nepřetržitým řetězem kabin. Výtah, kterým se vozíte, dokud nevystoupíte. Kabiny tohoto výtahu za poslední stanicí jednoduše pomocí řetězového kola změní dopravní směr.

Číst dál

 

První realizace zabezpečení sklepních kójí

V měsíci únoru byla provedena instalace elektronického zabezpečení sklepních kójí BETACELLAR v Brně. Investorem bylo společenství vlastníků, které se rozhodlo vybudovat ve sklepním prostoru nové ocelové sklepní kóje a zároveň zvýšit úroveň zabezpečení sklepních kójí. V rámci realizace byla provedena montáž jednotlivých prvků zabezpečení sklepních kójí, nastavení a oživení systému, s následným předáním investorovi k užívání.

Číst více...

 

Video: Rekonstrukce výtahu firmou Beta Control

Jak může prokouknout výtah v bytovém domě se můžete přesvědčit v našem videu, které vám ukazuje tzv. "stav před a po" rekonstrukci. 

Číst dál...

Vyhodnocení Letního soutěžního kvízu

Děkujeme všem, kteří zaslali odpovědi na otázky z Letního soutěžního kvízu.

Číst dál...

Letní soutěžní kvíz

V letních měsících jsou častým turistickým cílem české a moravské zámky. Pro mnohé návštěvníky je často překvapujícím zjištěním, s jakými technickými zařízeními se mohou na prohlídkách zámků setkat. Nepochybně se mezi technické vymoženosti mohou zařadit různé typy výtahů, o kterých je také následující kvíz.

Číst dál...

Projekt Bezpečná lokalita – bezpečné bydlení boduje na mezinárodní úrovni i u Brňanů

Brněnský projekt Bezpečná lokalita – bezpečné bydlení, který má za cíl zvýšení bezpečnosti osob a majetku v bytových domech včetně technických a organizačních opatření s přímou účastí obyvatel domu, byl na jaře letošního roku vybrán v prestižní soutěži inspirující města k vytváření inovativních myšlenek pro řešení problémů a zlepšení života ve městech Mayors Challenge, kterou iniciuje bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg. Společně s brněnským projektem bylo do finále soutěže vybráno dalších dvacet projektů z celé Evropy. Bezpečná lokalita již svůj inovativní přístup prokázala, když loni obdržela cenu „Nejlepší preventivní projekt krajů, měst a obcí“ Ministerstva vnitra ČR a v roce 2011 za ni Brno získalo 1. místo v prestižní soutěži Urban Security Award. 

Číst dál...

 

Zabezpečení sklepních kójí BETACELLAR

Společnost Beta Control zavádí na trh svůj nový výrobek v oblasti zabezpečovací techniky pro bytové domy. Elektronická zabezpečovací jednotka BETACELLAR je novým systémem, který zajišťuje zabezpečení sklepních kójí.  Systém lze instalovat do stávajících sklepních kójí nebo lze využít nabídku výstavby nových ocelových sklepních kójí Beta Control, a to jak samostatně, tak včetně dalších součástí komplexního zabezpečovacího systému Bezpečný dům.

Číst dál... 

Beta Control na UNITI expo 2014

Odborníci z divize čerpacích stanic Beta Control se zúčastnili výstavy UNITI expo 2014, což je největší evropská výstava zaměřená na technologie čerpacích stanic.
Setkali se zde s dlouholetými obchodními partnery a seznámili se s moderními trendy ve svém oboru.

Číst dál...

Pozvánka na školení BC-ELA

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na školení 

Výtahové aplikace BC-ELA: možnosti, montáž, servis,

které se bude konat 18. června 2014 od 9:00 v prostorách školicího centra firmy Beta Control s.r.o., Černého 829/58, 635 00 Brno - Bystrc.

Číst dál...

Volné pracovní pozice

Do našeho pracovního kolektivu hledáme nové kolegy. Chcete se stát součástí rozvíjející se české společnosti s 20letou tradicí? Prohlédněte si nabídku volných pracovních pozic. Třeba hledáme právě Vás!

Historické zámecké výtahy - 2.díl

Dvoudílný článek o výtazích na českých a moravských zámcích ve své druhé polovině představí nejen výtahy osobní, které sloužily především panstvu, ale také speciální výtahy, které usnadňovaly práci i služebnictvu.

Tentokrát zavítáme na letohrádek Bellarie v Českém Krumlově a do zámků ve Valticích, v Hluboké nad Vltavou a v Sychrově.

Číst dál...

Virtuální výtahářský veletrh 2014

Zveme vás na 13. ročník Virtuálního výtahářského veletrhu, který je opět kvalitní on-line přehlídkou novinek v oblasti výtahů a další zvihací techniky.

I letos můžete navštívit virtuální veletrh z pohodlí domova a důkladně si tak prohlédnout vše, co vás zajímá. K jednotlivým expozicím se můžete zcela zdarma vracet po celý duben.

Více informací

Historické zámecké výtahy - 1.díl

Následující řádky budou pokračováním exkurzu do historie výtahů. Ve dvou článcích zavítáme do krásných zámeckých prostor. 

První výtahy se začaly používat již v baroku a zprvu byly pouze výsadou králů. Nejstarší dochované pozůstatky výtahu u nás jsou z roku 1720 a nachází se na zámku v Ploskovicích. Ze stejného období pochází výtah na zámku Zákupy. Ten byl upravený v roce 1870 pro potřeby Ferdinanda V. Dobrotivého.

Číst dál...

Víme, jak to dělají jinde

logo osPND web11.3.2014 opět začíná maraton jarních informačních sympozií projektu Jak to dělají jinde. Tentokrát si můžete vybrat ze 14 českých a moravských měst, do kterých občanské sdružení Pro náš dům během jarních měsíců se semináři zavítá.

Číst dál...

20 let společnosti Beta Control

14. února 2014 jsme oslavili spolu se zaměstnanci a obchodními partnery naší společnosti 20. výročí od jejího založení. V rámci večera přiblížil pan ředitel Jaroslav Dvořák všem přítomným, jaké největší úspěchy naše společnosti zaznamenala a se kterými firmami nás pojí významné a dlouholeté vazby. V následujícím článku vám představíme  ve zkráceném podání historii naší firmy, její úspěchy a nejdůležitější produkty v rámci působení na českých i evropských trzích.

Číst dál...

Coneco 2014

coneco2014 domek35. ročník stavebního veletrhu CONECO, který se uskuteční ve dnech 26. – 29. března 2014 na bratislavském výstavišti, i letos zareaguje na aktuální situaci ve stavebnictví.
Letošní ročník tak plynule naváže na ten předchozí, jehož téma „Stavte s námi úsporně!“ započalo prezentaci nejnovějších stavebních trendů pro širokou odbornou i laickou veřejnost.

Nejdiskutovanějšími tématy pod heslem „Regenerace stavebnictví“ budou mimo jiné: číst více

 

Současné trendy: Bezobslužné čerpací stanice

V posledních letech roste v celé Evropě obliba tzv. bezobslužných čerpacích stanic (stanice s integrovaným platebním terminálem pro hotovostní a bezhotovostní platby, případně včetně příjmu CCS a firemních karet).
Světové ceny pohonných hmot nutí provozovatele čerpacích stanic ke snižování celkových nákladů na provoz. Podle serveru petrol.cz  se dá předpokládat, že marže na pohonné hmoty v příštích letech nebudou stoupat, proto se může zvýšit počet ztrátových čerpacích stanic, a to nejen těch menších, ale i velkých korporátních.

Číst dál...

PF 2014

PF2014                                                  Děkujeme všem našim zákazníkům, dodavatelům a kooperantům za

                                                       přízeň v letošním roce a těšíme se na spolupráci v roce 2014!

Interlift 2013

Dovolujeme si Vás pozvat na veletrh výtahářské techniky Interlift 2013.

11. ročník mezinárodního veletrhu výtahů a zdvihací techniky se uskuteční ve dnech 15. - 18. října 2013 na výstavišti v německém Augsburgu.
Letošní ročník bude opravdu výjimečný - organizátoři ohlásili rekordní počet vystavovatelů (504) ze 40 zemí světa.

Společnost Beta Control na veletrhu představí kompletní sortiment včetně nejnovějšího energeticky úsporného systému BC-ELA, který nabízí možnost instalace bezstrojovnových výtahů.

Více se dozvíte na oficiální stránkách veletrhu.

Číst dál...

Fejeton: Čekání na policii

Vybrali nám sklepy, asi se vám to už někdy stalo. Ráno mě probudil sousedův syn, aby mi sdělil tuto nepříjemnou novinu. Zvonek máme hlasitý, rozhodně moc hlasitý na zvonění v sedm hodin ráno.

Teď sedím v kuchyni u stydnoucí ranní kávy a čekám na policii. Průběh to má standardní, čekám a počítám, na co si pobertové v našem sklepě přišli. Dvoje lyže, dvě kola, vysavač, několik párů sportovní obuvi, na to další si budu muset vzpomenout. Nejvíc mě štve těch pět litrů desetileté slivovice od mých přátel z Valašska. Čekám a přemýšlím, co s tím.

Číst dál

Inženýring: Nová zelená úsporám

Ministerstvo životního prostředí spustilo program Nová zelená úsporám, díky kterému mohou majitelé rodinných domů získat finanční prostředky na rekonstrukce spojené se snižováním energetické náročnosti dané budovy.
V prvním kole rozdělování dotací je k dispozici jedna miliarda korun, z níž mohou žadatelé dostat až 600 tisíc korun na rekonstruci se zateplením, až 80 tisíc korun na výměnu kotle nebo 35 tisíc korun na pořízení solárního systému na ohřev vody.

Číst dál...

Výtah od počátku k dnešku

V České republice se nachází přes 85 000 výtahů. Výtah je jednoznačně běžnou součástí našeho života. Nebylo tomu tak však vždy.
Pojďte se s námi poohlédnout, jak se výtahy měnily od doby Archiméda až po současnost.

Archimédes: těleso položené do výtahu...
Již ve 3. století př. n. l. cítili lidé potřebu ulehčit si zvedání těžkých břemen do výšin. Vynalezli tak první zdvihadla, předchůdce dnešních výtahů. 
Slavný učenec Archimédes nejen nořil tělesa do kapaliny, ale také sestrojil první výtah velmi podobný těm, kterými jezdíme dnes. Kabina visela na konopném laně a do výšky ji zvedla ruční vrátek neboli rumpál.

Číst dál...

Dotace na CNG autobusy

V nejbližších dnech bude Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí v rámci operačního programu Životní prostředí vyhlášena výzva podporující nákup nových autobusů pro městskou hromadnou dopravu s pohonem na stlačený zemní plyn, tedy CNG, a dále výzva podpoří i výstavbu CNG plnicích stanic.

Číst dál...

Beta Control blíže lidem

V průběhu měsíce června mohli obyvatelé brněnských bytových domů najít ve svých schránkách informační letáčky společnosti Beta Control.
V souvislosti s obdobím dovolených mnoho lidí řeší, jak v často anonymních obytných komplexech zabezpečit své byty tak, aby si dovolenou užili bez stresu a mohli se od moře vrátit do bezpečného domova.

Číst dál...

Beta Control na PetrolPlaza.com

PetrolPlaza.com je od roku 1998 světovou jedničkou v poskytování informací v oblasti dopravy, pohonných hmot a čerpacích stanic.

Tisíce odborníků denně využívají tyto stránky k získávání informací ze svého oboru.

Od dubna 2013 do komunity PetrolPlaza patří i divize čerpacích stanic společnosti Beta Control.

 

Číst dál...

Jak to dělají jinde v Brně

Dovolujeme si Vás pozvat na odborné sympozium komunikačního projektu Jak to dělají jinde 

I letos se komunikační projekt Jak to dělají jinde věnuje problematice revizalizací bytového fondu od A až do Z.

 Společnost Beta Control opět představí možnosti ve výstavbě nových a rekonstrukcích stávajících výtahů, systém zabezpečení majetku a ochrany osob Bezpečný dům a nabídne své služby v rámci inženýringu.

 

Číst dál...

Odborný seminář Bezpečné bydlení

 

Dne 24. ledna 2013 úspěšné proběhl v prostorách školicího centra společnosti Beta Control odborný seminář pro zástupce měst, obcí a odborné veřejnosti na téma

zajištění bezpečnosti a majetku v bytových domech.

 

Číst dál...

Beta Control

Oblasti

 

Adresa

Kontakt

O firmě Výtahy

Vývoj

Beta Control s.r.o.

Telefon: +420 546 223 491  

Volná místa Bezpečný dům Školicí centrum Černého 829/58 Telefon: +420 515 511 201
Technická podpora Čerpací stanice Inženýring 635 00 Brno (Bystrc) E-mail: obchod@betacontrol.cz

1994 - 2016 © Všechna práva vyhrazena | Realizace GLIPS.cz